MEB'den Ögretmen Atamasi
İş ve Eleman Arama
Kamu ve Özel İş ilanları, İnsan Kaynakları, İş-Kur
Fırsatları kaçırmayın...
Ekoorganik
Ekonomik ve Organik Alışverişin Adresi!
Doğadan Gelen Sağlık
Konut Projeleri
Konut Emlak Gayrimenkul Ucuz Kredi Faizi Mortgage
Düşük Faizli Konut Kredisi
Anasayfa | Haberler | Hava Durumu | Açılış Sayfası Yap | Favorilere Ekle | Hakkımızda | Reklam | İletişim
T.C. Kimlik NoVergi Kimlik NoÖSYM SonuçlarıKPSSYGSLYSSSK Hizmet DökümüTaşıt VergisiTelefon Rehberi
 » Haberler Anasayfa
 » Güncel
 » Siyaset
 » Dünya
 » Ekonomi
 » Sınavlar ve ÖSYM
 » KPSS ve Memur Atamaları
   » KPSS
   » Memur Atamaları
   » Devlet Personel Başkanlığı
   » Öğretmen Atamaları
   » Sağlık Bakanlığı Atamaları
   » KPSS-A Grubu
 » Kamu İş İlanları
 » Memurlar
 » Adalet Bakanlığı
 » Bayındırlık ve İskan
 » Çalışma ve Sosyal Güvenlik
 » Çevre ve Orman Bakanlığı
 » Dışişleri Bakanlığı
 » Enerji ve Tabii Kaynaklar
 » İçişleri Bakanlığı
 » Kültür Bakanlığı
 » Maliye Bakanlığı
 » Milli Eğitim Bakanlığı
 » Milli Savunma Bakanlığı
 » Sağlık Bakanlığı
 » Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
 » Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
 » Turizm Bakanlığı
 » Ulaştırma Bakanlığı
 » Yerel Yönetimler
 » YÖK ve Üniversiteler
 » Türk Silahlı Kuvvetleri
 » Sivil Toplum Kuruluşları
 » Engelli Haberleri
 » Türk Cumhuriyetleri
 » Spor
 » Basın Yayın Kuruluşları
 » E-Devlet

MEB'den Ögretmen Atamasi

Başvuran ve başvurusu geçerli sayılan 97 bin 791 öğretmen adayından 28 bin 486'sının ataması yapıldı. Bu atamalardan 26 bin 499'u ilk atama olarak gerçekleşti. Atanan öğretmenler 1 Eylül 2011 tarihinde göreve başlayacak

Atama Sonuçları için tıklayınız..

Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bakanlık olarak her yıl yapılan öğretmen atamaları ile gelecek nesilleri eğitecek öğretmen sayısının artırıldığını ifade ederek, hedeflerinin, hiçbir öğrenciyi öğretmensiz, eğitimsiz bırakmamak olduğunu dile getirdi.

Çocukların daha iyi eğitim alması için öğretmen sayısını büyük oranda artırdıklarını dile getiren Bakan Çubukçu, şunları kaydetti: ''Halihazırda okullardaki öğretmenlerimizin üçte biri son 8 yıllık dönemde atandı. Yine bu kutsal mesleğin mensubu olan değerli öğretmenlerimizin gelir düzeyini, özlük haklarını, mesleki gelişimlerini, çalışma koşullarını iyileştirmenin gayreti içinde olduk. Öğretmenlerimizin maaşını yüzde 200 yükselttik. Önümüzdeki süreçte de öğretmenlik mesleğini bugün olduğundan çok daha iyi noktalara taşımak için gayret göstereceğiz.''

Öğretmen sayısının artırılmasının önemli ama bunun kadar önemli olan bir konunun da nitelikli öğretmen sayısının artması olduğuna dikkati çeken Bakan Çubukçu, öğretmenlere, yüreklerinden sevgiyi eksik etmemelerini ve mesleklerini sevgiyle yerine getirmelerini tavsiye etti. Öğretmenlik mesleğinin tanımının ve öğretmenin rolünün günden güne değiştiğini söyleyen Bakan Çubukçu, ''Öğretmen artık sadece bilgi aktaran değil, bilginin nasıl kavranabileceğini, başka alanlara nasıl uygulanabileceğini ve eldeki verilerin nasıl değerlendirilebileceğini de öğreten kişiler olmak durumundadır'' diye konuştu.

Öğretmenlerin, öğrenmeyi öğreten bir rehber olma özelliği kazandığını ifade eden Bakan Çubukçu, değişim sürecinde öğrencilerin sahip olduğu özelliklerin de değiştiğini vurguladı. Bakan Çubukçu, şöyle konuştu: ''Bilgi çağının çocukları; çabuk tüketen, çabuk kızan, çabuk pes eden, hızlı hareket eden, bağımsızlığı seven, hayatlarının merkezinde 'elektronik aletler' olan, az konuşan, az dinleyen ve az okuyan bir nesil olmuştur. Bu değişim, siz sevgili öğretmenlerin sorumluluğunu artırmaktadır. Göreviniz çok zor ve meşakkatlidir ama bir o kadar da kutsaldır. Bu kutsal görevi yerine getirecek yeni neslin öğretmenleri de etkili iletişim becerilerine, bağımsız öğrenme yeteneğine, yaşam boyu öğrenme becerisine sahip olmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak genç bir öğretmen kitlesine sahip olmamızı çok önemli bir zenginlik ve fırsat olarak görüyoruz. Eğitimde teknolojinin kullanımı ne kadar gelişirse gelişsin, eğitim ve öğretim hizmetlerinin ana unsuru öğretmendir. Öğretmenin içinde yer almadığı bir eğitim sistemi eksiktir.'' Hedeflerinin, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak olduğunu vurgulayan Bakan Çubukçu, bu düzeye çıkmak için var olan genç nüfusun çok iyi yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bakan Çubukçu, konuşmasını, ''Bakanlık olarak siz sevgili öğretmenlerimizin her zaman yanında ve destekleyicisi olduğumuzu hatırlatarak, aramıza yeni katılacak öğretmenlerimize 'evinize hoş geldiniz' diyor ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum'' sözleriyle tamamladı.

Konuşmaların ardından bilgisayar kurasıyla atamalar yapıldı. Atama törenlerini izlemek ve atamasının yapılıp yapılmadığını öğrenmek amacıyla gelen öğretmen adayları ve ailelerinden bir kısmı töreni içeride, bir kısmı da Bakanlığın önündeki alanda kurulan dev ekrandan izledi. Atamalar sırasında isimlerini ekrandan gören öğretmen adayları çığlık atarak ve birbirlerine sarılarak sevinçlerini paylaştı.

Atama Sonuçları için tıklayınız..

MEB; 01.06.2011
İlgili Haberler
KPSS 2011/9: Yerlestirme Sonuçlari
22.12.2011
KPSS 2011/9 Saglik Bakanligi Basvurulari
13.12.2011
KPSS 2011/2: Yerlestirme Sonuçlari
04.12.2011
2011-2 KPSS Atama Basvurulari
23.11.2011
2011/8 KPSS Saglik Bakanligi Yerlestirme Sonuçlari
16.08.2011
2011 KPSS A Grubu ve Ögretmenlik Sonuçlari
29.07.2011
EMemleketim.Com vatandaşların kamu hizmetine sunulmuş olan e-hizmetlere kolay ulaşmaları amacıyla
kişisel özverilerle oluşturulmuştur ve Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır
EMemleketim.com © 2010 | Reklam | Sitene Ekle

Ekoorganik    Teknik Sözlük    Sağlık Rehberi