e-Devlet Logo ve Slogan Yarismasi
İş ve Eleman Arama
Kamu ve Özel İş ilanları, İnsan Kaynakları, İş-Kur
Fırsatları kaçırmayın...
Ekoorganik
Ekonomik ve Organik Alışverişin Adresi!
Doğadan Gelen Sağlık
Konut Projeleri
Konut Emlak Gayrimenkul Ucuz Kredi Faizi Mortgage
Düşük Faizli Konut Kredisi
Anasayfa | Haberler | Hava Durumu | Açılış Sayfası Yap | Favorilere Ekle | Hakkımızda | Reklam | İletişim
T.C. Kimlik NoVergi Kimlik NoÖSYM SonuçlarıKPSSYGSLYSSSK Hizmet DökümüTaşıt VergisiTelefon Rehberi
 » Haberler Anasayfa
 » Güncel
 » Siyaset
 » Dünya
 » Ekonomi
 » Sınavlar ve ÖSYM
 » KPSS ve Memur Atamaları
 » Kamu İş İlanları
 » Memurlar
 » Adalet Bakanlığı
 » Bayındırlık ve İskan
 » Çalışma ve Sosyal Güvenlik
 » Çevre ve Orman Bakanlığı
 » Dışişleri Bakanlığı
 » Enerji ve Tabii Kaynaklar
 » İçişleri Bakanlığı
 » Kültür Bakanlığı
 » Maliye Bakanlığı
 » Milli Eğitim Bakanlığı
 » Milli Savunma Bakanlığı
 » Sağlık Bakanlığı
 » Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
 » Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
 » Turizm Bakanlığı
 » Ulaştırma Bakanlığı
 » Yerel Yönetimler
 » YÖK ve Üniversiteler
 » Türk Silahlı Kuvvetleri
 » Sivil Toplum Kuruluşları
 » Engelli Haberleri
 » Türk Cumhuriyetleri
 » Spor
 » Basın Yayın Kuruluşları
 » E-Devlet

e-Devlet Logo ve Slogan Yarismasi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım e-Devlet Kapısı projesinin vatandaşlar tarafından daha yakından ve kolay bir şekilde tanınması için logo ve slogan yarışma sürecini başlattı. Yarışma son başvuru tarihi 27 Nisan 2007 Cuma.

Yıldırım: "e-Devlet, Türkiye'nin Geleceğidir"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım basın toplantısında yaptığı açıklamada, e-Devlet sürecine geçilmesiyle birlikte Türkiye'de kamu hizmetlerinin sunumunda önemli oranda zaman ve kaynak tasarrufuna gidileceğini söyledi. Yıldırım: "e-Devlet projesinin halka açılması ile birlikte halkın kamudan hizmet alırken, moral ve heyecan kaybına uğramadan işlerini hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştireceğini göreceğiz. Ancak, şunu ifade etmek istiyorum ki, e-Devlet dönüşümü aynı zamanda köklü bir zihinsel, hukuki ve idari dönüşümü de beraberinde getirecektir. e-Devlet kapısı ile birlikte artık eleştirmekten 'e'leşmeye doğru bir değişim yaşanacaktır. e-Devlet hizmeti, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde olduğu gibi köklü bir mevzuat taraması ve değişikliğini de zorunlu kılacaktır. Değişim aslında salt hukuki süreçle de bağlı kalmayacak, zihinlerde ve anlayışta da köklü değişiklikler zorunlu olacaktır. e-Devlet Türkiye'nin geleceğidir." dedi.

Logo Birincisine 10.000, Slogan Birincisine 3.000 YTL

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, e-Devlet logo ve slogan yarışmasında dereceye gireceklere verilecek para ödülünü açıkladı. Buna göre; e-Devlet kapısı logo yarışmasının birincisine 10.000 YTL, ikinciye 7.000 ve üçüncüye de 5.000 YTL ödül verilecek.

Ayrıca, slogan yarışmasının birincisine 3.000, ikinciye 2.000 ve üçüncüye de 1.000 YTL ödül verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, şartname, ödüller ve jüri üyeleri ile ilgili bilgileri, edevlet.turksat.com.tr adresinden öğrenebilecekler.

Dr. Dur: "e-Devlet Kapısını Nisan Ayında Kamu Kurumlarının Hizmetine Açıyoruz"

Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Osman Dur, basın toplantısında, Bakan Yıldırım ve basın mensuplarına e-Devlet Projesi'nin son durumu, aşamaları ve hedeflerine ilişkin bir sunum yaptı.

e-Devlet Projesi'nin teknik altyapısının tamamlandığına işaret eden Dr. Dur: "e-Devlet kapısını Nisan ayında kamu kurumlarının hizmetine açıyoruz. Bu süreçte, kamu kurumlarından e-Devlet sistemine girecekleri bilgi ve interaktif hizmetlere ilişkin girişleri gerçekleştireceğiz. e-Devlet hizmetinden, bu yılın Ağustos ayından itibaren vatandaşlar bireysel olarak faydalanabileceklerdir.

e-Devlet kapısının halkımıza açılmasıyla birlikte, isteyen herkes e-devlet kapısına elektronik ortamda girerek, kamu hizmetinden elektronik ortamda faydalanacaktır. Hizmetin sonuçlanması ile birlikte isterse talep ettiği belgeyi posta ile adresine isteyebilecektir." dedi.

e-Devlet Kapısı Projesi'ni, teknik olmaktan çok. sosyal dönüşüm olarak nitelendiren Dr. Osman Dur, e-Devlet'in yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte, kamuda önemli oranda zaman ve kaynak tasarrufu yapılacağını söyledi.

Dr. Dur ayrıca, sistemin yoğun ve etkin kullanılmasıyla birlikte, kamu hizmetlerinden vatandaşların memnuniyetinin artacağını ifade etti.

Logo ve Slogan Tesliminde Son Tarih: 27 Nisan 2007

e-Devlet Kapısı logo ve slogan yarışmasına katılmak isteyenler, yarışma şartnamesi ile birlikte juri üyeleri ve ödülleri ve yarışma takvimi hakkında edevlet.turksat.com.tr yarışma adresinden bilgi alınabilir ve yarışmaya kayıt olabilirler.

Yarışmaya kayıt yaptırmak iin tıklayınız...

e-devlet logo ve slogan çalışmaları en geç 27 Nisan 2007 Cuma gününe kadar teslim edilecek. Yarışma son başvuru tarihinden itibaren toplanacak seçici kurul eserler üzerinde değerlendirme yapacaklar. Sonuçlar 10 Mayıs 2007 Perşembe günü düzenlenecek bir törenle açıklanacak ve dereceye girenlere ödülleri aynı törende verilecek.

TÜRKSAT; 21.03.2007
İlgili Haberler
15 valiligin internet hizmeti yurtdisinda
04.05.2007
e-Konsolosluk ile internetten vize basvurusu
04.04.2007
e-Devlet Logo ve Slogan Yarismasi
21.03.2007
Saglik Karnesi yerine Akilli Saglik Karti
06.03.2007
Wimax (Kablosuz Internet) Ambulans Projesi
27.02.2007
Mernis Projesi çöktü Haberi Yalan
11.12.2006
EMemleketim.Com vatandaşların kamu hizmetine sunulmuş olan e-hizmetlere kolay ulaşmaları amacıyla
kişisel özverilerle oluşturulmuştur ve Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır
EMemleketim.com © 2010 | Reklam | Sitene Ekle

Ekoorganik    Teknik Sözlük    Sağlık Rehberi