Trafik Cezaları PTT'de ödenecek
İş ve Eleman Arama
Kamu ve Özel İş ilanları, İnsan Kaynakları, İş-Kur
Fırsatları kaçırmayın...
Ekoorganik
Ekonomik ve Organik Alışverişin Adresi!
Doğadan Gelen Sağlık
Konut Projeleri
Konut Emlak Gayrimenkul Ucuz Kredi Faizi Mortgage
Düşük Faizli Konut Kredisi
Anasayfa | Haberler | Hava Durumu | Açılış Sayfası Yap | Favorilere Ekle | Hakkımızda | Reklam | İletişim
T.C. Kimlik NoVergi Kimlik NoÖSYM SonuçlarıKPSSYGSLYSSSK Hizmet DökümüTaşıt VergisiTelefon Rehberi
 » Haberler Anasayfa
 » Güncel
 » Siyaset
 » Dünya
 » Ekonomi
 » Sınavlar ve ÖSYM
 » KPSS ve Memur Atamaları
 » Kamu İş İlanları
 » Memurlar
 » Adalet Bakanlığı
 » Bayındırlık ve İskan
 » Çalışma ve Sosyal Güvenlik
 » Çevre ve Orman Bakanlığı
 » Dışişleri Bakanlığı
 » Enerji ve Tabii Kaynaklar
 » İçişleri Bakanlığı
 » Kültür Bakanlığı
 » Maliye Bakanlığı
 » Milli Eğitim Bakanlığı
 » Milli Savunma Bakanlığı
 » Sağlık Bakanlığı
 » Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
 » Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
 » Turizm Bakanlığı
 » Ulaştırma Bakanlığı
   » Personel Dairesi
   » Sivil Havacılık
   » Devlet Hava Meydanları
   » THY
   » TCDD
   » Türk Telekom
   » PTT
   » Kıyı Emniyeti
 » Yerel Yönetimler
 » YÖK ve Üniversiteler
 » Türk Silahlı Kuvvetleri
 » Sivil Toplum Kuruluşları
 » Engelli Haberleri
 » Türk Cumhuriyetleri
 » Spor
 » Basın Yayın Kuruluşları
 » E-Devlet

Trafik Cezaları PTT'de ödenecek

Trafik para cezaları ile Erişme kontrollü karayollarından kaçak geçiş yapanlardan aranılan geçiş ücreti ve idari para cezaları, PTT vasıtasıyla tebliğ ve tahsil edilecek.

Trafik Kanununa göre kesilen trafik para cezaları ile

Erişme kontrollü karayollarından kaçak geçiş yapanlardan aranılan geçiş ücreti ve idari para cezalarının,

PTT vasıtasıyla tebliğ ve tahsil edilmesi konusunda, Gelir İdaresi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Kuruluşumuz arasında 21 Aralık 2006 tarihinde Maliye Bakanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen tören ile; Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural konuya ilişkin 4'lü protokolü imzaladı.

PTT vasıtasıyla tebliğ ve tahsiline 05.02.2007 tarihinden itibaren başlandı.

Protokole göre, trafik cezaları ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para cezası tutanakları, PTT vasıtasıyla tebliğ edilecek. Tahsilat, tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT'ler vasıtasıyla yapılacak.

Protokol töreninde konuşan Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, proje ile cezaların tebliğ ve tahsilatında yaşanan sıkıntıların aşılacağını ifade etti. Emniyet ve Karayolları Genel Müdürlüklerinin ceza tutanaklarını hem dosya olarak hem de elektronik ortamda PTT'ye ulaştıracağını anlatan Arıoğlu, projede en büyük işin PTT Genel Müdürlüğü'ne düştüğünü söyledi.

PTT'nin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için İdare'den yüzde 3 komisyon alacağını belirten Arıoğlu, özellikle Karayollarının kestiği cezaların yüksek olması nedeniyle belge başına komisyon tutarının 10 YTL ile sınırlı tutulduğunu söyledi. PTT'nin tahsilâtları ertesi gün Hazine hesabına aktaracağını dile getiren Arıoğlu, 1 ay geçtikten sonra yapılacak tahsilatların ise komisyon dışında tutulacağını ve bankalar gibi vergi dairelerinin hesaplarına gönderileceğini söyledi. Ödemesini 1 ay içinde yapanlara yönelik bazı kolaylıkların söz konusu olduğunu ifade eden Arıoğlu, tebligatın da tahsilatın da artık daha hızlı olacağına inandıklarını vurguladı.

Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş da tebligat konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle vatandaşlara ceza kesen polislerin sıkıntı çektiğini ve hiç kimsenin polisi küçük düşürmeye hakkı olmadığını belirterek asıl önemli olanın otoriteyi sağlamak ve karayollarında güvenli, düzenli ulaşımı temin etmek olduğunu söyledi. Altıntaş, projenin bu amaca büyük katkı sağlayacağını da dile getirdi.

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan da otoyollarda kaçak geçiş yapanlardan alınacak geçiş ücreti ve idari para cezalarının tebligatında sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, cezaların bir an önce tahsil edilmesinin önemini vurguladı.


YAKLAŞIK 3 BİN PTT'DE TAHSİLAT YAPILACAK

PTT Genel Müdürü Osman TURAL, ülke genelinde yayılmış on-line PTT işyerleri sayesinde bir tahsilat merkezi haline gelmiş olan Kuruluşa, çok sayıda vatandaşımız tarafından trafik cezalarının da PTT işyerlerinden yapılabilmesi yönünde talepler geldiğini, imzalanan bu protokolle uygulamaya geçilmesi sonucu bu açığın ortadan kalkacağını, tebliğ edilmediği için tahsil edilemeyen cezaların tahsilatına imkan sağlamasının yanında hizmetin vatandaşın ayağına götürüleceğini söyledi.

Genel Müdür konuşmasının devamında, PTT'nin "posta hizmeti" ve "finansal hizmetler" olmak üzere 2 temel hizmet alanı olduğunu belirterek, projenin, bu iki noktayı da kapsadığını kaydetti. Cezaları vatandaşa tebliğ edeceklerini ve tahsilatın da ya tebligat sırasında ya da on-line hizmet veren PTT'lerden yapılacağını anlatan Tural, projeyi başaracak deneyime sahip olunduğunu belirterek; 3 bin 22 PTT'den, 2 bin 967'sinin on-line hizmet verdiğini, geri kalanın da Telekom altyapısı sağlandığı ölçüde sisteme dahil olacağını belirtti.

Konuşmaların ardından Arıoğlu, Turhan, Altıntaş ve Tural, 4'lü protokole imza koydu. Ayrıca Karayolları, Emniyet ve PTT arasında da teknik koşullara ilişkin bir protokol imzalandı.

PTT; 05.02.2007
İlgili Haberler
Ankara-Eskişehir hızlı tren hattı 13 Mart'ta sefer başlıyor
01.03.2009
THY Amsterdam Uçak Kazası
25.02.2009
Hızlı Tren Deneme Seferleri Başladı
23.04.2007
"İnternet suçları geleceğimizi tehdit eden bir alandır"
13.04.2007
PTTBank Şubelerinde Ayda 18 Milyon işlem
12.04.2007
"Temiz İnternet" Kampanyası
29.03.2007
EMemleketim.Com vatandaşların kamu hizmetine sunulmuş olan e-hizmetlere kolay ulaşmaları amacıyla
kişisel özverilerle oluşturulmuştur ve Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır
EMemleketim.com © 2011 | Reklam | Sitene Ekle

Ekoorganik    Teknik Sözlük    Sağlık Rehberi