K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okulu Ögrenci Alimi
İş ve Eleman Arama
Kamu ve Özel İş ilanları, İnsan Kaynakları, İş-Kur
Fırsatları kaçırmayın...
Ekoorganik
Ekonomik ve Organik Alışverişin Adresi!
Doğadan Gelen Sağlık
Konut Projeleri
Konut Emlak Gayrimenkul Ucuz Kredi Faizi Mortgage
Düşük Faizli Konut Kredisi
Anasayfa | Haberler | Hava Durumu | Açılış Sayfası Yap | Favorilere Ekle | Hakkımızda | Reklam | İletişim
T.C. Kimlik NoVergi Kimlik NoÖSYM SonuçlarıKPSSYGSLYSSSK Hizmet DökümüTaşıt VergisiTelefon Rehberi
 » Haberler Anasayfa
 » Güncel
 » Siyaset
 » Dünya
 » Ekonomi
 » Sınavlar ve ÖSYM
 » KPSS ve Memur Atamaları
 » Kamu İş İlanları
 » Memurlar
 » Adalet Bakanlığı
 » Bayındırlık ve İskan
 » Çalışma ve Sosyal Güvenlik
 » Çevre ve Orman Bakanlığı
 » Dışişleri Bakanlığı
 » Enerji ve Tabii Kaynaklar
 » İçişleri Bakanlığı
 » Kültür Bakanlığı
 » Maliye Bakanlığı
 » Milli Eğitim Bakanlığı
 » Milli Savunma Bakanlığı
 » Sağlık Bakanlığı
 » Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
 » Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
 » Turizm Bakanlığı
 » Ulaştırma Bakanlığı
 » Yerel Yönetimler
 » YÖK ve Üniversiteler
 » Türk Silahlı Kuvvetleri
   » Genelkurmay
   » Kara Kuvvetleri
   » Deniz Kuvvetleri
   » Hava Kuvvetleri
   » Jandarma
   » Sahil Güvenlik
 » Sivil Toplum Kuruluşları
 » Engelli Haberleri
 » Türk Cumhuriyetleri
 » Spor
 » Basın Yayın Kuruluşları
 » E-Devlet

K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okulu Ögrenci Alimi

2007-2008 Eğitim öğretim yılı için Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na öğrenci alımı yapılacaktır. Başvurular 2 Nisan - 18 Mayıs 2007 tarihleri arasında yapılacaktır.

2007–2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
K.K.ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
ÖĞRENCİ TEMİN FAALİYET TAKVİMİ
Başvuru Tarihleri02 NİSAN–18 MAYIS 2007
Başvuru AdresiK.K.Personel Temin Merkezi K.lığı (MYO) 06620 Cebeci-ANKARA
Başvuru KılavuzuOnline Başvuru Kılavuzu
Seçmelere Katılacak Adayların İnternet Adresinde Yayımlanması30 TEMMUZ–03 AĞUSTOS 2007
www.kkk.tsk.mil.tr
Ön Sağlık, Bedeni Yetenek, Mülakat ve Sağlık Muayenesi06–19 AĞUSTOS 2007
Asil ve Yedek Adayların İlan Edilmesi24–28 AĞUSTOS 2007
Asil Adayların Kesin Kayıt Tarihi03–07 EYLÜL 2007
Yedek Adayların Kesin Kayıt Tarihi08–21 EYLÜL 2007
İntibak Eğitimi03–28 EYLÜL 2007
Eğitim-Öğretim Yılı Başlangıcı01 EKİM 2007


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELERİN TEMİN EDİLEBİLECEĞİ YERLER:

a. Başvuru Kılavuzları; Askerlik Dairesi ve Askerlik Şubesi Başkanlıkları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtasıyla Lise ve Dengi Okul Müdürlüklerinden ve K.K.Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı / BALIKESİR adresinden temin edilebilecektir. (Adaylar ÖSS Başvuru Formunda "K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Girmek İstiyorum" kutucuğunu işaretlemiş olsalar dahi bu kılavuz ile birlikte verilen formlarla başvuru yapmak zorundadırlar.)

b. Ayrıca; adaylar şahsen başvurdukları takdirde Başvuru Kılavuzlarını "Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı Cebeci/ANKARA" adresinden de temin edebilecektir. Dilekçe veya faks ile yapılan BAŞVURU KILAVUZU talepleri karşılanmayacaktır.

c. Başvuru için gerekli olan Kılavuz ve Formlar ücretsizdir.

Adaylar, başvurularını 02 NİSAN–18 MAYIS 2007 tarihleri arasında FORM-A, FORM-H1 ve FORM-H2 ile birlikte K.K.Personel Temin Merkezi Komutanlığı (MYO) 06620 Cebeci-ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapacaklardır. Ön kayıt işlemleri K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığınca yürütülecektir.

BAŞVURU SONUÇLARI VE İKİNCİ AŞAMA SINAVLARININ ADAYLARA DUYURULMASI:

a. Başvurusu kabul veya ret edilen adayların adreslerine başvuru sonuç belgesi gönderilecektir. Başvuru sonuç belgesi ikinci aşama sınavı giriş belgesi değildir.

b. Başvuru koşullarını taşıyarak K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığına başvuran adaylar; ÖSS sonuçlarının açıklanmasını müteakip başvuru formu FORM-H1'de tercih ettikleri ön lisans programına ve ÖSS'den aldıkları puana (OÖBP hariç) göre en yüksek puandan itibaren sıralanacaktır.

c. Ön lisans programlarının her biri için K.K.K.lığınca ayrı ayrı tespit edilecek baraj puanlarına göre adaylar ikinci aşama sınavlarına tabi tutulacaklardır. Barajı geçemeyen adaylar, kendilerine başvuru sonuç belgesi gelmiş olsa dahi ikinci aşama sınavlarına katılamayacaklardır.

ç. ÖSS sonuçlarının açıklanmasını müteakip ikinci aşama sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylara posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Barajı aşan adayların isim listeleri ve programların baraj puanları 30 TEMMUZ – 03 AĞUSTOS 2007 tarihlerinde K.K.K.lığının www.kkk.tsk.mil.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

d. Şehit, Muharip Gazi veya Malûl Gazi çocuklarına kontenjanın % 5'i oranında ilave kontenjan verilecektir. Diğer adaylar için tespit edilen baraj puanının (OÖBP dahil edilmemiş) % 90'ını alan Şehit, Muharip Gazi veya Malûl Gazi çocukları ikinci aşama sınavlara kabul edilecektir.

İKİNCİ AŞAMA SINAVLARI NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK VE ADAYLAR HANGİ AŞAMALARDAN GEÇECEKLERDİR?

İkinci aşama sınavları 06–19 AĞUSTOS 2007 tarihleri arasında K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı(BALIKESİR)'nda yapılacaktır. 2007 Yılı ÖSS'den eşit ağırlık veya sayısal puan türünden her bir program için K.K.K.lığınca ayrı ayrı tespit edilen asgari puanları alan adaylar 06–19 AĞUSTOS 2007 tarihleri arasında sırasıyla ön sağlık, fiziki kabiliyet yeterlilik testi ve mülakat sınavlarına tabi tutulacak, anılan aşamalarda başarılı olan adaylar sağlık muayenesi için Askeri Hastanelere sevk edilecektir.


SINAV SONUÇLARININ İLANI:

Asil ve yedek aday isim listeleri www.kkk.tsk.mil.tr Internet adresinde ilan edilecektir. Bu nedenle adayların sınav sonuçlarını 24-28 AĞUSTOS 2007 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının belirtilen Internet adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

KESİN KAYIT İŞLEMLERİ:

a. Asil ve yedek adayların çağrılması, kayıt için gerekli belgelerin tamamlatılması ve kesin kayıtlarının yapılması ile ilgili faaliyetler K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığınca yürütülecektir.

b. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan asil adayların kesin kayıtları 03–07 EYLÜL 2007 tarihlerinde, yedek adayların kesin kayıtları ise 08–21 EYLÜL 2007 tarihlerinde K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı (BALIKESİR)'nda yapılacaktır.

c. Her ne sebeple olursa olsun 03–07 EYLÜL 2007 tarihleri arasında kesin kayıt yaptırmayan asil adaylar ile 08–21 EYLÜL 2007 tarihleri arasında kesin kayıt yaptırmayan yedek adaylar okula kayıt haklarını kaybedecektir.

ç. Asil listede ismi olup kesin kayıt yaptırmayan veya yedek listede olup sıra gelmeyen adayların müracaat evrakı, sınav sonuçlarının ilan edilmesini müteakip en geç iki ay içerisinde K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulu K.lığınca adreslerine iade edilecektir.

Öğrenim İle İlgili Koşullar

(1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devam mecburiyeti olan sayfa 20 Tablo-1'de belirtilen Kaynak Okullardan 2006- 2007 Öğretim Yılında kesin kayıt tarihine kadar mezun durumunda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2006 Yılı içerisinde mezun olmak (Herhangi bir yükseköğretim programına kayıtlı olanlar diğer başvuru koşullarını sağlasalar dahi başvuramazlar),

(2) Sayfa 21 Tablo-2'de belirtilen kaynak okul bölümlerinden mezun olmak,

(3) Aday öğrencilerin K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulu için 2007 Yılında ÖSYM tarafından yapılan ÖSS'den Orta Öğretim Başarı Puanı (OÖBP) dâhil edilmemiş, K.K.K.lığınca belirlenecek baraj puanının üstünde;

(a) Yönetim programı için Eşit Ağırlıklı (ÖSS EA-1),
(b) Diğer programlar için Sayısal Ağırlıklı (ÖSS SAY-1) puan almış olmak,

(4) K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okulunun teknik programlarına; öncelikle kaynak teşkil eden lise ve bölümlerden öğrenci alınacaktır. Ancak söz konusu programlara yerleştirme alt puanı ile öğrenci temin edilememesi durumunda eksik kalan öğrenci kontenjanlarına sayfa 22 Tablo-3'de belirtilen esaslar doğrultusunda fen/fen bilimleri, klasik fen ve matematik bölümlerinden öğrenci yerleştirilebilecektir.

Diğer koşullar için tıklayınız...

Kara Kuvvetleri Komutanlığı; 13.03.2007
İlgili Haberler
Muvazzaf/Sözlesmeli Subay Alimi
10.07.2009
Uzman Erbas Alimi
05.07.2009
Hava Kuvvetleri 2009 Ilk Memur Alimi
23.02.2009
Jandarma'ya 100 Komando Uzman Erbas Alinacak
19.07.2008
Jandarma Komutanligina 149 Sivil Memur
21.05.2008
Deniz Kuvvetleri 99 Adet Memur Alimi
16.04.2007
EMemleketim.Com vatandaşların kamu hizmetine sunulmuş olan e-hizmetlere kolay ulaşmaları amacıyla
kişisel özverilerle oluşturulmuştur ve Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır
EMemleketim.com © 2010 | Reklam | Sitene Ekle

Ekoorganik    Teknik Sözlük    Sağlık Rehberi